Lietuvos 100-čio šventė Barstyčiuose

    Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-mečio šventiniai renginiai nuvilnijo ir per Barstyčius. Garbingai sukakčiai susijungė visa bendruomenė. Renginių organizavimo centru tapo Barstyčių pagrindinė mokykla ir Skuodo kultūros centro Barstyčių skyrius. Vasario 15 d. vyko šventinis koncertas ,,Mano vardas – Lietuva“. Scenarijų rašė mokytojos A. Andriekienė ir E. Rusteikienė. Minėjimas vyko visai Barstyčių bendruomenei,   tad ir šventinėje programoje dalyvavo įvairaus amžiaus atlikėjai.  Koncertą iškilmingai vedė 10 klasės mokiniai Viktorija Jonutytė ir Deivydas Ribakovas. Pradžioje vyko jų dialogas apie Lietuvą ir Lietuvos pilietį su 1 kl. mokine Auguste Beniušyte ir 1 klasės mokiniu Pijumi Dabravalskiu.  Po to savo širdelių kalba prabilo į sceną sugužėję vaikų darželio vaikai su  auklėtojomis Diana Dabravalskiene ir Jolanta Strikaitiene. Po nuotaikingų mažųjų barstytiškių žodžių ir dainų į sceną kilo abiturientai Vilma Meškauskaitė ir Kristupas Latakas. Jie, vadovaujami mokytojos I, Stongvilienės, skaidrėse pateikė 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Nepriklausomybės akto pasirašymo istorines aplinkybes, garbingai pristatė visus signatarus. Istorinę dalį užbaigėme Lietuvos himnu. Po iškilmingos dalies vienas po kito sekė nuotaikingi programos numeriai. Eilėraščius Lietuvai skyrė 3 kl. mokinė Elija Gužytė, šeštokė Vakarė Godelytė ir aštuntokė Laura Palčiauskaitė. Dainomis koncertą papuošė pradinių klasių mokiniai, vadovaujami mokytojos Birutės Godelienės. Maloniai nuteikė šokių vadovės Gražinos Martinkienės parengti pradinių klasių ir 5-6 klasių šokėjai , o ypač gausių plojimų sulaukė moterų šokių kolektyvas ,,Kvietkas“ .Tokios tautai svarbios šventės proga labai svarus tapo folklorinio ansamblio ,,Barstite“ (vadovė Giedrė Balsienė) pasirodymas. Tarp liaudies dainų įsipynė žemaitiškų skaitymų regioninio konkurso nugalėtojo Edmundo Petručio (5 kl.) nuotaikingas skaitymas. Šventinį koncertą užbaigė Barstyčių vokalinis ansamblis ,,En per kūną“: vokalistės J. Strikaitienė ir J. Nikartienė, muzikantai K. Martinkus, L. Nikartas ir J. Vaseris. Minėjimą užbaigėme kartu atlikdami dainą ,,Mano žemė Lietuva“. Jaukioje aplinkoje savi tarp savų paminėjome visiems lietuviams brangią šventę. Sudėjome Lietuvai gražiausių kūrinių puokštę.