Išgalvotų žodžių testas

   Barstyčių vaikų darželio penkiamečių (6 vaikai) kalba buvo patikrinta išgalvotų žodžių pakartojimo testu. Tai atliko logopedė Loreta Petrutienė. Naudojosi Eglės Krivickaitės-Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų doktorantės išgalvotų žodžių pakartojimo testu. Tai greitai ir nesudėtingai atliekamas testas, kurio rezultatai leidžia išskirti vaikus, galimai turinčius kalbos sutrikimą, nuspėti žodyno vystymosi raidą. Lietuvišką išgalvotų žodžių testą sudaro 24 žodžiai: po 8 žodžius, sudarytus iš dviejų skiemenų (4-6 fonemos); po 8 žodžius, sudarytus iš trijų skiemenų (6-7 fonemos); po 8 žodžius, sudarytus iš keturių skiemenų (8-9 fonemos); Kaip sekėsi   mūsų penkiamečiams ? Kalbos raida atitinka amžių – 5 vaikams. Turi kalbos sutrikimą – 1 vaikas. Galima džiaugtis būsimaisiais  priešmokyklinukais.