Edukacinis užsiėmimas ,,Pakalbėkime apie diabetą, ßeta ląsteles ir insuliną“

Rugsėjo 28 d. visoje Lietuvoje vyksta Tyrėjų naktis. Tyrėjų naktis – išskirtinis rudens penktadienis, kai daugelis Europos mokslo ir tyrimų laboratorijų atveria duris ir pabendrauti su visuomene išeina mokslininkai bei tyrėjai, kurie paprastai dirba uždarose laboratorijose ar mokslo centruose. Šią dieną mūsų mokykloje lankėsi biomedicinos mokslų daktarė Asta Valančiūtė. Ji dirba Edinburgo universitete. Biologė mokiniams suprantama kalba pasakojo apie ligą – cukrinį diabetą. ,,Ląstelė – gyvų organizmų struktūrinis vienetas. Žmogus turi 220 tipų ląstelių: smegenų, riebalų, širdies raumens, kraujo raudonąsias, nervų ląsteles. Žmogaus ląstelė yra nuolat dirbanti gamykla“ – teigė biologė. Pradinių klasių mokinius supažindino su žmogaus ląstelės sandara. Lektorė akcentavo, kad insulinas yra labai svarbus reguliuojant gliukozės kiekį kraujyje. Dėl insulino trūkumo kraujyje susergama cukriniu diabetu. 1-2 klasės mokiniai spalvino, 3-4 klasės mokiniai lipdė iš plastilino  ląstelės sandarą. Mokiniai liko sužavėti  biomedicinos mokslų daktarės žiniomis.