Tolerancijos savaitė

Savaitė lapkričio 12-16 d. mokykloje paskelbta Tolerancijos savaite. Jos tikslas –  skirti kuo daugiau dėmesio tolerancijos ugdymui, pakantumui, gebėjimui suprasti kitus. Savaitės simboliu pasirinktas klevo lapas. Tai lapas, kuris  rudenį suteikia džiugesio, esti žmogaus delno atitikmuo, o juk ištiesdami ranką mes parodome norą bendrauti, susitaikyti, padėti. Klasės valandėlių metu kalbėta, kaip svarbu būti toleruojamiems, tačiau daug svarbiau išmokti ir toleruoti, nebūti abejingiems. Antradienis ir trečiadienis buvo skirti piešimui. Tačiau buvo piešiama kitaip: vieniems teko piešti tik viena ranka, kitiems – netariant žodžių, dar kitiems – užsidengus vieną akį. Ketvirtadienį 3-10 klasių mokiniai pildė Olweus patyčių prevencinės programos  klausimyną. Penktadienį pertraukų metu žaisti socialiniai žaidimai, o kelios mergaitės pasiryžo provokaciniam žaidimui ir į mokyklą atėjo su chalatais. Tolerancijos savaitės aptarimui surengtas bendras klasių renginys, kuriame dar kartą paaiškinta tolerancijos sąvoka, pažiūrėtas filmukas šia tematika. Mokiniai suko galvas pildydami sąrašą savybių, būdingų tolerantiškam žmogui, statė bokštą, pasitelkiant ne tik sumanumą, bet ir draugiškumą, kantrumą. Mokytoja Rima pasidalijo savo patirtimi bei įžvalgomis, kai teko būti kitokiai. Savaitė įrodė, kad tolerancijos niekada nebūna per daug, bet ji turi ir ribas.