Edukacinė išvyka į Mosėdžio akmenų muziejų

Pagal kultūros paso paslaugų finansavimo programą, gruodžio 5 d. pradinukai vyko į respublikinį, Vaclovo Into akmenų muziejuje, vykusi renginį „Mineralas juvelyrikoje ir mano papuošalas“. Čia mažieji dalyviai susipažino su mineralų savybėmis – retumu, skaidrumu, kietumu, tvirtumu, neįprasta išvaizda, blizgesiu, spalva. Vaizdžiai buvo supažindinti su falsifikuotais mineralais ir tikrais, kaip jie atrodo natūralioje uolienoje. Muziejaus darbuotojos supažindino su muziejuje saugomais ir eksponuojamais mineralais. Apžvelgė mineralų kaip kristalinių uolienų kilmę, supažindino su netradiciniu mineralų panaudojimu, praktine informacija, kaip juos identifikuoti, kaip prižiūrėti, kaip ir kur panaudoti. Mokiniai pasigamino sau papuošalą- apyrankę iš natūralių pusbrangių mineralų, paruoštų pusgaminių vėrimui. Pasidarytas papuošalas liko užsiėmimo dalyviui. Užsiėmime buvo suteiktos visos darbui reikalingos medžiagos bei priemonės. Vaikams reikėjo  ,,atsinešti“ tik truputį kantrybės, lašelį kruopštumo ir spalvingos kūrybinės nuotaikos. Daug sužinojo, smagiai praleido laiką ir laimingi grįžo namo.