Karantinas Lietuvoje. 1 savaitė

2020 metais Lietuvoje paskelbus karantiną nuo kovo 16 d. 00:00 val. iki kovo 30 d. 00:00 val. apribota asmenų teisė išvykti ir atvykti į Lietuvos Respubliką.

 

 1. Draudžiama į šalį atvykti užsieniečiams, išskyrus asmenis, užtikrinančius būtinų prekių pristatymą į Lietuvą, įgulų narius, Lietuvos piliečių šeimos narius, asmenis, turinčius teisę gyventi ir dirbti Lietuvoje, diplomatus, NATO karinių misijų atstovus. Laikinai būtų paliekamas humanitarinis koridorius Latvijos, Estijos piliečiams pasiekti savo šalis.

Visi, į Lietuvą atvykę iš Kinijos, Honkongo, Irano, Japonijos, Pietų Korėjos, Singapūro, Vokietijos, Prancūzijos, Ispanijos, Italijos, Islandijos, Norvegijos, Švedijos, Austrijos, Danijos, Nyderlandų, Šveicarijos ir Egipto, 14-lika dienų turi izoliuotis namuose (saviizoliuotis). Tai privalomas reikalavimas, už kurio nepaisymą gresia atsakomybė.

 1. Sumažinama pasienio kontrolės punktų, per kuriuos galima atvykti į Lietuvą.
 2. Draudžiama Lietuvos piliečiams visų rūšių transportu išvykti į koronaviruso paveiktas valstybes. Taip pat svarstoma galimybė uždrausti išvykimą bet kur į užsienį ne darbo tikslais.
 3. Uždrausta prekyba parduotuvėse, išskyrus maisto prekių parduotuves, vaistines, specializuotas veterinarijos vaistines, maisto produktais prekiaujančius turgus.
 4. Draudžiama kavinių, barų veikla, išskyrus maisto išsinešimui paslaugą.
 5. Draudžiami visi vieši renginiai, tiek uždarose, tiek atvirose erdvėse.
 6. Draudžiama patekti kruiziniams laivams į Klaipėdos jūrų uostą.
 7. Draudžiama viešojo administravimo įstaigoms teikti nebūtinas paslaugas.
 8. Draudžiamas pacientų lankymas gydymo įstaigose, kalinių – įkalinimo įstaigose.
 9. Draudžiama teikti SPA, reabilitacijos paslaugas, jei jos nėra susijusios su gydymu, draudžiama kirpyklų, grožio salonų veikla.
 10. Ribojamas keleivių skaičius tarpmiestiniuose autobusuose ir traukiniuose, kad būtų išlaikomas reikiamas atstumas tarp keleivių. Rekomenduojama tai taikyti ir miestų transportui.
 11. Viešbučiai, esant reikalui, turės įsileisti žmones į karantiną, valstybei už tai apmokant.
 12. Švietimo įstaigos toliau lieka uždarytos.
 13. Gydymo įstaigose atidedamos planinės operacijos, išskyrus būtiną medicininę pagalbą, atšaukiamos reabilitacijos, odontologijos paslaugos, planiniai skiepai.
 14. Tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuje darbuotojams rekomenduojama dirbti iš namų.
 15. Visoms religinėms bendruomenėms, veikiančioms Lietuvoje, rekomenduojama neorganizuoti religinių apeigų, kurios reikalautų viešų susibūrimų.

Karantino laikotarpis: kovo 16 d. –  kovo 30 d. Terminas gali būti pratęstas.

Per 1 savaitę užsikrėtusių koronavirusu COVID- 19 žmonių skaičius Lietuvoje  – 143.

Užfiksuota pirmoji mirtis nuo koronaviruso.