Kalbos ugdymo projektas ,,Tariu, klausau,skaitau, rašau“

 

    Lapkričio 9 d.- gruodžio 9 d. mokykloje pradinių klasių mokiniai turėjo kalbos ugdymo projektą „TARIU, KLAUSAU, SKAITAU, RAŠAU“ . Jį organizavo logopedė Loreta Petrutienė. Keturias savaites vedė vaikams  grupines pratybas su kalbiniais žaidimais. Šiemet vaikai labai analizavo ir tobulino savo keturis pojūčius, kurie padeda mokytis. Tai klausa- ausytės, rega- akytės, lytėjimas- piršteliai ir kalbėjimas- liežuvis. Pirmoji savaitė „TARIU“. Tobulino liežuvio miklumą ir atmintį. Pasitikrino, kiek yra atmintyje sukaupę žodžių, kaip moka atpažinti paveikslėlius ir teisingai juos įvardinti. Antroji savaitė „KLAUSAU“. Miklino ausytes. 1 ir 3 klasės  mokiniai atliko garsinę teksto analizę. 2 ir 4 klasės mokiniai atliko garsų atpažinimo užduotis. Pasirodo, ne taip jau paprasta atskirti malūnsparnį nuo sunkvežimio ar čiaudėjimą nuo nosies šnypštimo. Trečioji savaitė „SKAITAU“. Miklino liežuvį. Tai greitojo skaitymo per 1 min. varžybos. Vaikai patys pripažino ir suprato, kad skaityti reikia daugiau. Ketvirtoji savaitė „RAŠAU“. Tai lytėjimo pojūčių ir vaizduotės patikrinimas. Rašė piršteliu draugui ant nugaros raides ir turėjo atspėti. Buvo įdomu ir sunku, nes atspėjo vaikai tik 3-4 raides. Užbaigė projektą linksmai, pasivaišino saldainiais, kurie tapo gražiu pažadu, kiek žodelių perskaitys kitais metais. O vaikai turi puikių svajonių- nuo 30 iki 130 žodžių per minutę. Kitais metais logopedė žadėjo svajones  patikrinti.