Pasaulinė vandens diena

 Kovo 22 d. visame pasaulyje minima Pasaulinė vandens diena. Auklėtoja Diana darželinukams vedė pamokėlę – ,,Vanduo – gyvybės šaltinis”. Pamokėlės tikslas – supažindinti vaikus su vandens svarba žmogaus organizmui, mūsų visų žemei. Vaikai stebėjo vandens Lašelio kelionę skirtingais metų laikais, jo virsmą į skirtingas būsenas; snaigę, ledą, varveklį, debesėlį ir vėl vandens lašelį. Tyrinėjo mūsų Žemės planetą – gaublį, kuris padėjo suvokti, įsisąmoninti ir vizualizuoti pamokėlės temą. Mažieji, stebėdami gaublį, įsitikino, kokią didelę mūsų planetos dalį užima vanduo: upės, jūros, vandenynai. Ugdytiniai taip pat sužinojo, kas yra vanduo, koks jo skonis, kvapas, spalva. Vaikai ragavo skirtingų rūšių vandenį: vandenį iš čiaupo, šulinio vandenuką, šaltinio vandenėlį ir mineralinį vandenį. Visi reiškė savo nuomonę, kam kuris vanduo patiko labiausiai. ,,Boružiukams” buvo pasiūlyta pratęsti mintį ,,Aš geriu vandenį, nes…” Pagrindinis atsakymas buvo: ,,Kai esu ištroškęs, noriu gerti vandens”. Atsakymus auklėtoja surašė ant debesėlio lašelių. Norintys, visa savaitę galės papildyti savo mintis. Vėliau vaikai atliko įvairiausius eksperimentus su vandeniu: ,,Vandens kalnas”, ,,Judantys dažai”, ,,Ar įmanoma ištraukti monetą iš vandens, nesušlapus rankų?”, ,,Rodos lietus kaupiasi…”, ,,Spalvoti muilo burbulai”, ,,Šokančios razinos”, stebėjo sušalusį vandenį kubeliuose, spėjo, kuriame vandenyje greičiau ištirps ledas – karštame ar šaltame, sužinojo, kad ledas neskęsta. Darželinukai piešė debesėlį, jį kirpo, klijavo aplikaciją ir net sudalyvavo Pasaulinėje Autizmo supratimo dienai skirtoje akcijoje ,,Lietaus vaikai”.