,,Boružiukų“ pažintinių kelionių ciklas

 Gegužės 24-28 d. ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupių vaikučiai pradėjo pažintinių kelionių ciklą po Barstyčių miestelio ir Telšių rajono apylinkes. Aplankė miestelyje esančias visas mitologines būtybes, atliko  apeigas, surado savo rankytėmis suvertas ,,gyvatėles”, perskaitė auklėtojos Jolantos eilėraštį. Gavę prizus-PamatykPajuskIšgirskBarstyčius, jais pasivaišino, ir grožėdamiesi savo miestelio panorama, aptarė patirtus įspūdžius. Nuoširdžiai dėkojo logopedei Loretai Petrutienei už tai, kad padėjo keliauti, einant mankštinti liežuvėlius, taisyklingai tarti žodžius, kad galėjo dar ir pasakos paklausyti, o klausantis dar ir žaisti. Gegužės 25 d. ,,Boružiukai” vyko apžiūrėti didžiojo Lietuvoje Puokės akmens. Vaikučiai klausėsi istorijos apie akmens atsiradimą, bandė jį apjuosti savo mažomis rankytėmis. Patys drąsiausi net užlipo ant akmens ir pajuto akmens galybę ir stiprybę. Gegužės 26 d. kelionę tęsė ir apžiūrėjo Šatrijos piliakalnį, laipteliais užlipo iki pat viršaus, grožėjosi nuostabiais vaizdais. Toliau vyko į Žvėrinčių-laukinių gyvūnų buveinę, įsikūrusią mįško apsuptyje, Telšių rajone. Čia vaikučiai džiaugėsi žemaūgiais arkliukais, draugiška elne Bijūne, plėšriomis lūšimis, gražuoliais stumbrais. Gegužės 26 d. Barstyčių miestelyje aplankė Marijos ir Donato Ramanauskų muziejų, susipažino su senoviniais namų apyvokos  daiktais. Muziejaus įkūrėja įdomiai papasakojo apie kiekvieną daiktą, kam jis buvo naudojamas. Kiek daug apžiūrėta, pamatyta, patirta. Buvo įdomu ir informatyvu.