Kalbos ugdymo projektas ,,KLAUSAU-SKAITAU-RAŠAU“

  Gruodžio 1-15 dienomis mokykloje pradinių klasių mokiniai vykdė kalbos ugdymo projektą „ KLAUSAU- SKAITAU- RAŠAU“. Vyresnioji logopedė Loreta Petrutienė pradinių klasių  mokiniams vedė grupines pratybas su kalbiniais žaidimais. Ypatingą dėmesį skyrė  klausymo (girdimojo suvokimo) užduotims. Labai svarbu išgirsti- suprasti- atlikti užduotis. Patiko vaikams klausytis garsų įrašų ir juos atpažinti.  Sekėsi visiems. Logopedė pastebėjo, kad skaitymo įgūdžiai gerėja, bet ne taip sparčiai kaip patys vaikai buvo pasižadėję. Mokiniai suprato, kad rezultatai gerės, jei daugiau skaitys. Greitojo skaitymo siūloma skaityti po 2-3 min. per dieną ir skaičiuoti perskaitytus žodžius per minutę. Sunkiausia, bet smagiausia užduotis- kūrybinė.  Reikėjo sugalvoti kuo daugiau žodžių, sakinių iš trijų raidžių. Vaikų sakiniai juokingi . Pavyko sugalvoti kiekvienai klasei po ilgiausią sakinį iki 20 žodžių. Patys nustebo, kad gali būti tokių sakinių.